Urodzona w 1981 w Częstochowie – ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Urodzona w 1981 roku w Częstochowie artystka Katarzyna Kiela-Krygor postanowiła spełnić swoje artystyczne marzenia i ukończyć Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Niewątpliwie miała ona już od dziecka pasję do sztuki, a wybór Wyższej Szkoły Artystycznej i podjęcie studiów tylko wzmocniły te predyspozycje.

Po ukończeniu studiów artystka postanowiła poświęcić się sztuce i pracować sowicznie nad jej doskonaleniem. Było to źródłem ogromnych korzyści zarówno dla artystki, jak i dla widzów. To, co ma do zaoferowania twórczość Kieli-Krygor, może być prawdziwym źródłem piękna i inspiracji w naszej codzienności. Znanymi dziełami tej artystki są „Czerwony Most”, „The Meadow” oraz kilka innych.

Kataziyna Kieli-Crygor staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoje szlachetne intencje, twórczy pomysł, subtelność użytych technik i fenomenalne wrażenia z pracy. Ponownie pochodząca z Częstochowy Katarzyna Kieli-Krygor wykazała się twórczością na globalną skalę, dzięki czemu nawiązała szacunek dla polskim tradycjom i historii malarstwa.

Częstochowska artystka, Magda Strachota, urodziła się w 1981 roku. Uczyła się w lokalnym liceum plastycznym i ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od tego czasu jej kariera artystyczna nabrała obrotu i osiągnęła szczyty.

Magda tworzy szerokie spektrum prac – od collage’y po instalacje i rysunki. Jej styl jest bardzo osobisty i sugestywny. Jej prace są pełne kontrastów i dynamiki – z jednej strony subtelne, z drugiej zaskakująco mroczne. Artystka często eksploruje świat z naszej codzienności, wykorzystując do tego naturalne uderzenia światła oraz mieszanki kolorów.

Magda jest członkinią licznych prestiżowych organizacji na rzecz artystycznego rozwoju, w tym Polskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków oraz Państwowego Związku Zawodowego Artystów Plastyków Polskich. W 2008 roku otrzymała nagrodę im. Alfreda Majewskiego przyznawaną najlepszym studentom ASP z zakresu grafiki warsztatowej i „Graffiti Project” Magdaleny Strachoty został nominowany do nagrody PUBLICJOB Design Awards 2010.

Jej prace można podziwiać na licznych wystawach i aukcjach we wszystkich częściach Polski, a zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych. Sama artystka relacjonuje o sobie: „Moje dzieło można określić jako poszukiwanie tożsamości organicznego ciała, moich myśli i systemu objawów. Ilustruje ono relacje między ja a resztą świata, a także każde uczucie i każde dobrodziejstwo historii.”

Magda Strachota jest cudownym przykładem cudownego mozaikarza sztuki, który pochodzi z Częstochowy, ale pasja doprowadziła ją do absolwentury prestiżowej uczelni w Warszawie i do szerokiero rozgłosu.

Urodzona w 1981 roku w Częstochowie Joanna Józefowicz ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Joanna od dawna miała pasję do sztuki i stworzyła liczne prace malarskie, znane z wielu wystaw. Po ukończeniu Akademii, rozpoczęła profesjonalną twórczość, koncentrując się na malarstwie akrylowym. Joanna Józefowicz pracowała również jako scenograf, zatrudniona w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zainteresowała się również fotografią i pracowała jako asystentka przy projektach artystycznych dla sławnych fotografów. Od 2009 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków i w tym czasie brała udział w licznych wystawach fotograficznych. Jej zdjęcia są wyposażone i aranżowane tak samo, jak jej prace malarskie – abstrakcyjne obrazy tworzone na bazie materiału fotograficznego. Ze swoimi pracami konkurowała miedzy innymi na prestiżowym Pragovka Photo Awards, zajmując wyróżniające miejsce.

Joanna Józefowicz to nietuzinkowa artystka, której twórczość skupia się na łączeniu różnych sztuk plastycznych: malarstwa, grafiki i fotografii. Jej prace są cenione na całym świecie i już możemy docenić jej talent artystyczny.