Po odbyciu studiów graficznych – przygotowałam ilustrowaną książkę pod tytułem Złe sny

Przygotowałam książkę „Złe sny”. Stworzyłem go wyłącznie dla własnej satysfakcji. Książka przybrała formę podróży po moim umyśle i stanie emocjonalnym, w jakim się znajdowałam, kiedy męczyły mnie złe sny.

Wierzę, że ten rodzaj uczenia się jest korzystny zarówno dla pisarzy, jak i czytelników. Główną ideą jest nauczenie się negatywnych stanów emocjonalnych z czytania takich książek, czego można się z nich dowiedzieć i jak można mieć coś wspólnego z czytelnikami, którzy również cierpią na złe sny.

To opowieść o snach, bezsenności i koszmarach. Jak możesz obudzić się ze złego snu?

Kiedyś budziłem się w środku nocy z bólem głowy, ale odkąd zacząłem pracować z AI, moje bóle głowy już nie występowały – była to sztuczna wersja bezsenności. Postanowiłem więc napisać o tym temacie, aby pokazać, że sztuczna inteligencja może być pomocna dla ludzi, którzy nie mogą spać w nocy, ale mogą nigdy nie mieć innych alternatyw!

Książka Bad Dreams została zilustrowana przeze mnie jeszcze na studiach graficznych. Był to cykl ilustracji (głównie szkiców), których celem była wizualizacja tekstu z perspektywy artystycznej.

W książce zaprojektowałem narrację dla symboliki i symboliki w sztukach wizualnych. Chciałem stworzyć obraz, który opowiadałby historię, a nie tylko obraz złożony z kolorów.

W tej książce często pojawia się słowo „zły”. Słowo to kojarzy się z obrazami zdewastowanych, zniszczonych i opuszczonych krajobrazów świata oraz krajobrazów, w których ludzie niszczą środowisko naturalne, lekceważąc jego piękno. Autor ma nadzieję, że jego praca wpłynie na czytelników, skłaniając ich do zastanowienia się nad sytuacją w dzisiejszym świecie.

Bad Dreams to książka ilustrowana, ale ilustracje są tworzone przez oprogramowanie komputerowe.

Jestem polskim grafikiem, który ukończył Warszawską Szkołę Grafiki Projektowej. Studiowałem w Wielkiej Brytanii przez rok, aby zrobić tytuł magistra. W 2013 roku miałem przyjemność pracować w londyńskim Creative Director, nad jego nowym projektem książkowym „Bad Dreams”.

Jeśli byłeś dzieckiem, jestem pewien, że śniłeś o wspomnieniach z dzieciństwa, które miałeś. Teraz, gdy jesteś dorosły, Twoim obowiązkiem jest dzielić się tymi wspomnieniami z dziećmi i wnukami.

„Złe sny” to ilustrowana książka, która opowiada historię młodego mężczyzny, który był sfrustrowany swoimi marzeniami i wszystkim, co zrobił, aby je spełnić. O wyprawie w podróż marzył od wielu lat. W końcu spełnił swoje marzenie, ale po drodze musi stawić czoła wielu wyzwaniom.

W 2006 roku byłem studentem pierwszego ostatniego roku w szkole projektowania graficznego. Moi koledzy z klasy byli najlepszymi grafikami i potrafili narysować realistyczne potworki na czystej kartce papieru. Wzięłam jednak udział w zabawie edukacyjnej „Warszawa”. W tej grze gracze musieli narysować potwory, które miały pojawić się na ekranie za trzy dni. Celem było czterokrotne zwycięstwo i zdobycie tytułu „bohatera” po ukończeniu wszystkich czterech razy.

Zilustrowałem swoją własną książkę „Złe sny” z czarno-białych ilustracji. Wielka księgarnia w Niemczech zgodziła się, że ilustracje są piękne i zamówiła piąty druk książki.

Kiedyś tworzyłam grafiki tylko do portfolio, ale stwierdziłam, że mam do tego talent.

Poszedłem do szkoły projektowania graficznego w Polsce, a następnie przeniosłem się do Warszawy, gdzie studiowałem przez rok po ukończeniu studiów. Po spędzeniu trochę czasu w Londynie zdecydowano, że w wieku 36 lat zacznę pracować nad swoją książką. Na początku nie było to łatwe zadanie, bo Warszawa nie jest zbyt artystycznym miastem lub po prostu nie było tam ciekawych książek ani projektantów wokół, kto mógłby mi pomóc z moimi ilustracjami. Po kilku okresach poszukiwań i przekonywania różnych osób, w końcu znalazłem kogoś, kto byłby w stanie spełnić to marzenie: Arkadego Kushnira, który uczy ilustracji na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pomagał mi przy wszystkich moich ilustracjach przez trzy lata, aż do dziś!