Odbyłam semestralny graficzny staż w Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste w Stuttgarcie w Niemczech

Kiedy skończyłam studia z grafiki, miałam wrażenie, że robienie rzeczy wygląda na łatwe. Wiedziałem, co robić i robiłem to profesjonalnie. Ale pewnego dnia staż w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Stuttgarcie otworzył przede mną nowe drzwi.

Zarządzanie ogromną liczbą dokumentów biznesowych pochodzących z różnych źródeł było dla mnie wyzwaniem. Były rozsiane po różnych miejscach i nie były łatwo dostępne ani przez zeskanowanie, ani przez skopiowanie ich z mojego komputera osobistego. Dużo czasu poświęcono na wyszukiwanie, a następnie przeskakiwanie z jednego pliku do drugiego, co wymagało ode mnie czekania godzinami w holu windy naszego biurowca, zanim ktoś otworzy nam odpowiednie drzwi.

Projekt graficzny jest bardzo wymagający. Im bardziej wymagająca praca, tym bardziej musisz wykorzystać swoją kreatywność i umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w kwestiach technicznych, takich jak projektowanie stron internetowych i logo. Musisz także zaprojektować coś, co jest interesujące i wyróżnia się na tle innych.

Miałem szczęście, ponieważ miałem szansę pracować z jednymi z najlepszych grafików w Stuttgarcie, którzy zostali przydzieleni jako studenci pierwszego roku na semestr w Niemczech w ramach ich ostatniego roku projektu. Ci studenci mają doświadczenie w pracy w różnych branżach, więc mieli naprawdę szeroki wachlarz doświadczeń w zakresie projektowania graficznego i UX. To otworzyło mi oczy na to, czego powinienem się nauczyć i upewnić się, że mogę to wszystko wykorzystać podczas tego stażu.

Byłem w stanie przejść przez prawie wszystkie obszary związane z projektowaniem graficznym (teoria projektowania, układ, interfejs użytkownika, typografia/czcionki), ale nie tylko wyobrażać sobie rzeczy, ale faktycznie wdrażać je na prawdziwej stronie klienta (co obejmowało również implementację

Graficy ze Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste w Stuttgarcie w Niemczech (SABK) otrzymali wizualne wyzwanie, aby stworzyć posąg królowej Wiktorii w oparciu o różne sylwetki i kolory.

Mieliśmy wspaniałe doświadczenie w pracy ze Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste w Stuttgarcie w Niemczech.

Szukałem kariery w biznesie jako stażysta przez około miesiąc. Na początku byłem zaangażowany w firmę zajmującą się projektowaniem graficznym z myślą o zostaniu projektantem i autorem treści. Jednak po rozmowie z moim szefem powiedział mi, że szkolenie, które dają swoim stażystom, nie jest zbyt dobre i zamiast tego powinni pracować bezpośrednio na stronach internetowych klientów – ponieważ jest to bardziej zabawne i bardziej lukratywne.

Dostałem się do Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste (SABK), ponieważ uważam, że jest to jedna z najlepszych uczelni w Niemczech. Uczelnia ma tak wiele programów; niektóre z nich wymagają nawet wyjazdu na studia za granicę. Postanowiłem jednak przenieść całą moją wiedzę z uczelni na praktyczne umiejętności projektowania graficznego, takie jak projektowanie stron internetowych i manipulowanie obrazami na komputerze, tak jak zrobiłby to praktykant.

Niedawno ukończyłem semestralny staż graficzny w Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste w Stuttgarcie w Niemczech. Pracowałam w studiu projektowym w ramach pracy dyplomowej i odbyłam staż w jednej z największych firm zajmujących się efektami wizualnymi. Co tydzień można było usłyszeć, że pracujemy nad jakimś szalonym projektem, który nigdy nie został ukończony, a stażyści widzieli te produkcje tylko raz lub dwa razy w roku. Dlatego tak bardzo zaskoczyło nas, gdy jeden z naszych klientów zwrócił się do nas z prośbą o stworzenie dla niego strony internetowej. Klient chciał wiedzieć, czy moglibyśmy zrobić coś specjalnego dla tej markowej marki modowej – coś bardziej osobistego, niezwykłego i zupełnie innego!